50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
класификација:
лабораторија за шишиња
Бренд име:
АМА
Број на модел:
шишето култура на ткиво
Место на потекло:
Шандонг, Кина (континентална)
Име на производ:
50ml 250ml правоаголни скосен лабораторија врат колба пластични култура на ткиво
материјал:
колба од пластика клеточно ткиво култура
боја:
Проѕирна пластика шишето клеточно ткиво култура
Волумен:
25ml, 50ml, 75ml, 250ml, 600ml и др
дизајн:
капаче на завртување
капа:
Печат капакот и мембрана капакот
тип:
Лабораториски инструменти за истражување
Тема:
Изработени од 100% шишето клеточно ткиво култура богородица полистирен
Strilization:
Гама зраци, електрони, зрак, УВ стерилизација
Користење на логото:
АМА или кориснички

Набавка Способност
50000 Парче / Парчиња дневно лабораторија пластични колба мобилен култура на ткиво
Пакување и испорака
пакување Детали
Порт
Кингдао пристаниште лабораторија пластични клеточно ткиво колба култура

 

 

50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кликнете на текст и купи " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"

Продажба на поени:

Мобилен производи главно вклучуваат мобилен јадење култура , култура на клетки плоча и клеточна култура шише големина и стил .На производ се заврши, може да ги задоволи побарувачката на купувачи.

колба клеточна култура да се направи на различни техничка обработка, како што се ниско протеини адсорпција, плазма TCT / кислород, и хибридни плазма, колаген да се справи with.The колба клеточна култура може да го подобри environment.More на раст на клетката погодна за мобилен суспензија култура и стап ѕид клеточна култура. Шише култура на клетки може да се постигне клеточната пролиферација без диференцијација. колба клеточна култура , исто така може да се користи за собирање и складирање на ретки примероци.

За повеќе информации за мобилен култура технологија и мобилната култура колба,  молам контактирајте ме директно. Е-пошта: 18863608211 (@ 163.com). Или кликнете на текстот за да ме контактирате.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ние произведуваме " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"  се увезуваат суровини и имаат свој сопствен тим контрола на квалитетот, квалитетот е загарантирана.

колба клеточна култураима различни техники за да изберете from.Our колба на клеточна културатехнологија е развиена од страна на нашите сопствени R & D тим за многу години. Можете да ги купите во рефус, ние искрено се регрутираат агенти

 

 

 

 

 

 

 

 

Кликни за да купи " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"

 

колба клеточна култура

     спецификација

25ml Мобилен култура колба

     25ml Размислете за купување

25ml колба клеточна култура(дише колба на клеточна култура)

     25ml            Размислете за купување

50 ml колба клеточна култура

     50ml Размислете за купување

75ml колба клеточна култура

     75ml Размислете за купување

75ml колба клеточна култура(дише колба на клеточна култура)

     75ml Размислете за купување

250ml колба клеточна култура

   250ml Размислете за купување

600ml колба клеточна култура

   600ml Размислете за купување

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

" 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво" имаат површинска обработка и не се лекува две опции. колба клеточна култураможе мобилен суспензија култура и се држи ѕид клеточна култура.

колба клеточна култура дебелина е униформа, на површина е мазна.

 

 

 

 

 

 

 

 

На " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"  има две карактеристики: печат покритие и мембрана капак.

Капакот на мембрана може да го подобри дише на колба на клеточна култура.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прецизниот спирала вратот на колба на клеточна култура овозможува на капа за да ги ротира брзо во позиција.

На колба на клеточна култура агол вратот прави пипета лесен пристап.

Мелење arenaceous областа на колба на клеточна култура вратот е лесно да се означени.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Материјалот на " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"  е КС.

Горниот триаголен облик на колба на клеточна култура е дизајниран да се зголеми стабилноста на поставување.

колба клеточна култура може да бидат наредени, ефикасно заштеда на простор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Имаме и други производи, освен " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"  .You need medical supplies and lab supplies to contact me directly.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

" 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"  може да се примени на хемиската лабораторија, болница, семејство, училиште, итн

Кингдао храмот Златниот е во чест на истражувачите, благодарение на нивната посветеност.

Ние ќе продолжиме да го носат на верувањето на фокусирање на квалитетот и да се произведува квалитетни производи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кингдао АМА копродукции, ООД.  е пронајден во 1992 година, седиште во Тајван и производствена база во Кингдао. Тоа е специјализирана во производство на еднократна употреба медицински тестирање products.AMA има воспоставено целиот сет на строга внатрешна контрола на квалитетот и помина ISO9001, ISO13485 и CE одобрение.

АМА има направено големи достигнувања: Тоа е вакуум крв цевка ,епрувета ,петриеви сад,Мобилен култура колба  и култура на ткиво се високо ужива, особено во САД, Јапонија и Јордан пазарот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Испрати ми ја вашата адреса. Ние ќе ја испорача " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво"  директно на вашите раце.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Професионални и технички дизајн ќе го поддржи вашиот купување на информации, контакт 18863608211 (@ 163.com)  за повеќе информации во врска со " 50ml 250ml правоаголни скосен вратот лабораторија пластични колба култура на ткиво" .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Е-пошта: 18863608211 [@] 163.com

Тел / Whatsapp: + 86-18863608211

WeChat:  18863608211

Контакт  18863608211 [@] 163.com  for more products.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!