Медицински лабораториски пластични стерилни ткиво клетки топла плоча култура

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
својства:
Медицински полимерни материјали и производи
Место на потекло:
Шандонг, Кина (континентална)
Бренд име:
АМА
Број на модел:
16196-1SA
класификација инструмент:
класа II
точка:
6.24.48.96 бунари ткиво клетки плоча култура
материјал:
PS клеточна култура плоча
тип на површина:
Напредно полимер p третирани ќелија плоча култура
стерилизација:
Електрони, зрак / Гама клеточна култура плоча
Истекот на времето:
1 година
сертификати:
ISO 13485 и CE
боја:
плоча Транспарентна на клеточна култура
Име на производот:
Медицински Lab пластика Стерилни Жешка ткиво Мобилен култура Плоча
примена:
Лабораторија за истражување култура на клетки плоча
пакување:
114pcs / ЦТН Медицински Lab пластика Стерилни Жешка ткиво Мобилен култура Плоча

Набавка Способност
8000 Парче / Парчиња дневно АМА Медицински Lab пластика Стерилни Жешка ткиво Мобилен култура Плоча
Пакување и испорака
пакување Детали
Порт
Порт Кингдао Медицински Lab пластика Стерилни Жешка ткиво Мобилен култура Плоча

Медицински Lab пластика Стерилни Жешка ткиво Мобилен култура Плоча

Детали за производот:

Производ 

Основни Вовед:

1. Модел: 16196-1SA;

2. тип на површина: напредни Амин третираната површина за прикачување клетка;

3. Материјал: PS, транспарентни;

4. Actural димензија: 85,48 * 127.76mm;

5. Actural раст област / и: 0.34cm²

6. Работно волумен / и: 25ul-340ml;

7. Пакување: 1pcs / торба & 40pcs / ЦТН;

8. Картон големина: 30,5 * 24 * 12,8;

9. Бруто Тежина: 12.1Kgs & Нето тежина: 10.8Kgs;

Производ Функција на податоци:

1. Напредно Amine третираната површина е наменета за префинети поврзани клетки, покажувајќи подобра приложување способност во споредба со стандардните третираната површина;

2. Стан дното за нарушување бесплатни оптика;

3. површинско hydrophilicity на секоја плочка е потврдена со мерење контакт со вода агол.

Предности на производот:

1. Подобрен клеточна култура;

2. намалени варијабилност;

3. Подобрена attachement;

4. Зголемување на пролиферација;

5. Подобрување на диференцијација за широк спектар на клетки кои покажуваат слаб прилог својства;

6. Подобрено закрепнување од замрзнување-одмрзнување;

 

GET цитат

поврзани со производот

 

Епрувета за тестирање цевка центрифуга петриеви сад 
pastur пипета вакуум собирање на крв цевка чаша урина 
Испорака

 

Информации за претпријатието
сертификати

 

изложба

 

Најчесто поставувани прашања

Q1: Како за квалитет?

Производи се CE и ISO одобрени. Имаме повеќе од 20 години искуство во производство и продажба на лабораториски материјали, имаме стекнато добра репутација на пазарот.

 

Прашање 2: Што се достапни плаќање начини?
T / T, L / C, PayPal, Western Union и на MoneyGram.

 

В3: Може да се произведуваат во согласност со дизајн на клиентите?

Да, ние сме професионални производителот; ОЕМ и ODM се и добредојдени.

 

Q4: Можеме да ја посетите вашата фабрика?

Се разбира, добредојде да ја посетите нашата фабрика, ако дојде до Кина.

 

Q5: Колку време е на важност на понудата?

Општо земено, нашата цена е валидна во рок од еден месец од денот на котација. Цената ќе биде прилагоден соодветно како флуктуација на цените на суровините на пазарот.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!